Seurakunnan työntekijät

Arto Malmberg

Johtava pastori,
puh. 040 1702 334
arto@satamaseurakunta.fi

Marjut Haapasaari

juniori-ja nuorisotyöntekijä
puh. 044 237 0784
marjut@satamaseurakunta.fi

Vanhimmisto

Jarmo Laakkonen, pj

Rukous-ja sielunhoitotyön konkari
jmlaakkonen@gmail.com

Ilkka Alenius

Maailmankansalainen, jolla kansat sydämellä
ilkka.alenius@gmail.com

Arto Malmberg

Johtava pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Jarno Varjonen

Kitaristi perheenisä
jarnovarjonen@gmail.com

Jussi Perämäki

Kokenut yrittäjä ja kitaristi
jussi.peramaki@boostmark.com

Antti Hulkko (varajäsen)

Juha Kokkinen (varajäsen)

Johtotiimi

Tiimin johtaja,
Arto Malmberg

Sataman pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Rukoustyö,
Raimo Könönen

Insinööri, kutsumuksena rukoustyö.
raimo.a.kononen@gmail.com

Pienryhmätyö,
Vesa ja Anna Lehtinen

yhteyden rakentajat

Musiikkityö,
Terhi Mattila ja Heidi Lassila

sydämellä ylistäminen
mattila.terhi@gmail.com, heidi.k.lassila@gmail.com

Käytännön koordinointi,
Arto Malmberg

Sataman pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Nuorisotyö,
Marjut Haapasaari

Sataman  juniori-ja nuorisotyöntekijä.
marjut@satamaseurakunta.fi

Juniori- ja varhaisnuorisotyö,
Marjut Haapasaari, Mia Hulkko ja Aki-Matti Itkonen

Aputiimi,
Henna Varjonen

Sydämellinen auttaja.
hennavarjonen@gmail.com

Lähetystiimi,
Rachel Alenius

lähetystyö sydämellä

Opetustiimi,
Arto Malmberg

Evankeliointitiimi,
Arto Malmberg

Tule mukaan yhteisöön

Suomen Satamanseurakunnat on eri paikkakunnilla toimivien seurakuntien verkosto, jotka jakavat saman näyn toimia Kristuksen lähettiläinä tämän päivän arjessa, rakentaen ja rakentuen Hänen ominaan. Haluamme oppia aitoa rakastavaa lähimmäisyyttä, jonka vain Jeesus voi meissä vaikuttaa. Lähde mukaan matkalle!

Osoite

Polttolinja 35
40520 Jyväskylä

Sataman Illat

Lauantaisin 16:00
Kristillisellä koululla – Voionmaankatu 18, 40200 Jyväskylä

Puhelin

Arto 040 1702 334
Marjut 044 237 0784