Seurakunnan työntekijät

Arto Malmberg

Johtava pastori,
puh. 040 1702 334
arto@satamaseurakunta.fi

Marjut Haapasaari

juniori-ja nuorisotyöntekijä
puh. 044 237 0784
marjut@satamaseurakunta.fi

Vanhimmisto

Jussi Perämäki, pj

Kokenut yrittäjä ja kitaristi
jussi.peramaki@boostmark.com

Juha Kokkinen

Saunan ja sisäilman puolestapuhuja
juha.kokkinen21@gmail.com

Arto Malmberg

Johtava pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Markku Nykänen, vpj

Kansojen yhdistäjä
markkuny@yahoo.fi

Pauli Hänninen

Musiikilla palvelemassa
patsi.hand@gmail.com

Tapio Mattila (varajäsen)

Seurakunta sydämellä
tapsa.mattila@gmail.com

Johtotiimi

Tiimin johtaja,
Arto Malmberg

Sataman pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Rukoustyö,
Kaisa Sipilä

Luokanopettaja, rukouksella syvempään Jumalan yhteyteen.
kaisa.sipila.ks@gmail.com

Pienryhmätyö,
Vesa ja Anna Lehtinen

Yhteyden rakentajat.
vesa.lehtinen@gmail.com

Musiikkityö,
Terhi Mattila ja Heidi Lassila

Sydämellä ylistäminen
mattila.terhi@gmail.com, heidi.k.lassila@gmail.com

Käytännön koordinointi,
Arto Malmberg

Sataman pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Nuorisotyö,
Marjut Haapasaari

Sataman  juniori-ja nuorisotyöntekijä.
marjut@satamaseurakunta.fi

Lapsi- ja varhaisnuorisotyö,
Marjut Haapasaari ja Aki-Matti Itkonen

lapset@satamaseurakunta.fi

Aputiimi,

 

Lähetystiimi,
Rachel Alenius

Lähetystyö sydämellä.
rachels690@hotmail.co.uk

Opetustiimi,
Arto Malmberg

arto@satamaseurakunta.fi

Evankeliointitiimi,
Arto Malmberg

arto@satamaseurakunta.fi

Tule mukaan yhteisöön

Suomen Satamanseurakunnat on eri paikkakunnilla toimivien seurakuntien verkosto, jotka jakavat saman näyn toimia Kristuksen lähettiläinä tämän päivän arjessa, rakentaen ja rakentuen Hänen ominaan. Haluamme oppia aitoa rakastavaa lähimmäisyyttä, jonka vain Jeesus voi meissä vaikuttaa. Lähde mukaan matkalle!

Osoite

Polttolinja 35
40520 Jyväskylä

Sataman Illat

Lauantaisin 16:00
Kristillisellä koululla – Voionmaankatu 18, 40200 Jyväskylä

Puhelin

Arto 040 1702 334
Marjut 044 237 0784