Seurakunnan työntekijät

Arto Malmberg

Johtava pastori,
puh. 040 1702 334
arto@satamaseurakunta.fi

Marjut Haapasaari

juniori-ja nuorisotyöntekijä
puh. 044 237 0784
marjut@satamaseurakunta.fi

Vanhimmisto

Tapio Mattila, pj

Insinööri, käytännöllinen ajattelija
tapsa.mattila@gmail.com

Ilkka Alenius

Maailmankansalainen, jolla kansat sydämellä
ilkka.alenius@gmail.com

Jouni Laurila

Rakentaja ja laulaja
jouni.laurila70@gmail.com

Jarmo Laakkonen

Rukous-ja sielunhoitotyön konkari
jmlaakkonen@gmail.com

Arto Malmberg

Johtava pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Jarno Varjonen

Kitaristi perheenisä
jarnovarjonen@gmail.com

Jussi Perämäki

Kokenut yrittäjä ja kitaristi
jussi.peramaki@boostmark.com

Janne Jaatinen (varajäsen)

Insinööri ja basisti
janne.jaatinen@ely-keskus.fi

Anssi Korjonen (varajäsen)

Esirukoilija ja kuuntelija
auvo.korjonen@gmail.com

Johtotiimi

Tiimin johtaja,
Arto Malmberg

Sataman pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Rukoustyö,
Raimo Könönen

Insinööri, kutsumuksena rukoustyö.
raimo.a.kononen@gmail.com

Pienryhmätyö,
Sami ja Anne-Marie Lehto

It-osaaja ja sairaanhoitaja – yhteyden rakentajat.
sami.lehto@kotikone.fi

Musiikkityö,
Terhi Mattila

Erityisopettaja ja muusikko – sydämellä ylistäminen.
mattila.terhi@gmail.com

Käytännön koordinointi,
Arto Malmberg

Sataman pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Nuorisotyö,
Marjut Haapasaari

Sataman  juniori-ja nuorisotyöntekijä.
marjut@satamaseurakunta.fi

Lapsityö,
Kaisa Sipilä

Luokanopettaja – sydämellä lasten opettaminen.
kaisa.sipila.ks@gmail.com

Aputiimi,
Henna Varjonen

Sydämellinen auttaja.
hennavarjonen@gmail.com

Lähetystiimi,
Anni Sipilä

Abiturientti, jolla lähetystyö sydämellä
anni.sipila4@gmail.com

Tule mukaan yhteisöön

Suomen Satamanseurakunnat on eri paikkakunnilla toimivien seurakuntien verkosto, jotka jakavat saman näyn toimia Kristuksen lähettiläinä tämän päivän arjessa, rakentaen ja rakentuen Hänen ominaan. Haluamme oppia aitoa rakastavaa lähimmäisyyttä, jonka vain Jeesus voi meissä vaikuttaa. Lähde mukaan matkalle!

Osoite

Polttolinja 35
40520 Jyväskylä

Sataman Illat

Lauantaisin 16:00
Kristillisellä koululla – Voionmaankatu 18, 40200 Jyväskylä

Puhelin

Arto 040 1702 334
Marjut 044 237 0784