Seurakunnan työntekijät

Arto Malmberg

Johtava pastori,
puh. 040 1702 334
arto@satamaseurakunta.fi

Marjut Haapasaari

juniori-ja nuorisotyöntekijä
puh. 044 237 0784
marjut@satamaseurakunta.fi

Vanhimmisto

Markku Nykänen, pj

Kansojen yhdistäjä
markkuny@yahoo.fi

Juha Kokkinen

Saunan ja sisäilman puolestapuhuja
juha.kokkinen21@gmail.com

Arto Malmberg

Johtava pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Tapio Mattila vpj

Seurakunta sydämellä
tapsa.mattila@gmail.com

Pauli Hänninen

Musiikilla palvelemassa
patsi.hand@gmail.com

Johtotiimi

Tiimin johtaja,
Arto Malmberg

Sataman pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Rukoustyö ja Messit (pienryhmätyö)
Kaisa Sipilä

Luokanopettaja, rukouksella syvempään Jumalan yhteyteen.
kaisa.sipila.ks@gmail.com

Musiikkityö, Heidi Lassila

Sydämellä ylistäminen
heidi.k.lassila@gmail.com

Käytännön koordinointi,
Arto Malmberg

Sataman pastori
arto@satamaseurakunta.fi

Nuorisotyö,
Marjut Haapasaari

Sataman  juniori-ja nuorisotyöntekijä.
marjut@satamaseurakunta.fi

Lapsi- ja varhaisnuorisotyö,
Marjut Haapasaari ja Sirkka Korjonen

lapset@satamaseurakunta.fi

Aputiimi, Eero Valkama

e.e.valkama@gmail.com

Lähetystiimi,
Ilkka Alenius

Lähetystyö sydämellä.
ilkka.alenius@gmail.com

Opetustiimi,
Arto Malmberg

arto@satamaseurakunta.fi

Evankeliointitiimi,
Arto Malmberg

arto@satamaseurakunta.fi

Tule mukaan yhteisöön

Suomen Satamanseurakunnat on eri paikkakunnilla toimivien seurakuntien verkosto, jotka jakavat saman näyn toimia Kristuksen lähettiläinä tämän päivän arjessa, rakentaen ja rakentuen Hänen ominaan. Haluamme oppia aitoa rakastavaa lähimmäisyyttä, jonka vain Jeesus voi meissä vaikuttaa. Lähde mukaan matkalle!

Osoite

Polttolinja 35
40520 Jyväskylä

Sataman Illat

Lauantaisin 16:00
Kristillisellä koululla – Voionmaankatu 18, 40200 Jyväskylä

Puhelin

Arto 040 1702 334
Marjut 044 237 0784